Floatarium to wyciszona i wyciemniona komora wypełniona wodnym roztworem gorzkiej soli Epsom – siarczan magnezu siedmiowodny – utrzymywanym w temperaturze zbliżonej do temperatury skóry człowieka. Dzięki bardzo dużej ilości soli gęstość roztworu mieści się w przedziale 1,27 – 1,3/cm3. Najbardziej zbliżone w swych właściwościach naturalne środowisko występujące na Ziemi to Morze Martwe, wysokosolankowe jezioro na pograniczu Izraela i Jordanii.

Środowisko przygotowane w ten sposób uwalnia nasze ciało od grawitacji, mózg od stresujących bodźców pochodzących ze świata zewnętrznego, umożliwiając nam wejście w stan głębokiego relaksu. Przemęczenie, stres, napięcie zostają zredukowane, a gospodarka hormonalna i magnezowa uregulowana. Dodatkowo, środowisko o zmniejszonej grawitacji pozwala naszemu ciału na rozprężenie, zwłaszcza w stawach oraz kręgosłupie.

Korzyści płynące z regularnych sesji floatingu to m.in.:

  • uwolnienie napięcia i stresu
  • poprawa samopoczucia
  • redukcja bólu
  • głębszy wgląd w siebie
  • pobudzenie kreatywności
  • uzupełnienie poziomu magnezu

Pozytywne efekty utrzymują się do kilku dni po zabiegu. Wraz z częstotliwością korzystania z komory, wzrasta efektywność oraz długotrwałość efektów zabiegu. Doświadczenie floatingu tworzy pozytywną spiralę powrotu do zdrowia, która nieustannie się wzmacnia, dając ludziom zrozumienie na drodze do lepszego życia.

Liczne badania potwierdzają, że osoby regularnie korzystające z floatingu są w lepszej kondycji, zarówno fizycznej jak i umysłowej.